حس – درک پارکینگ مشاهده تصویری جزیره

حس – درک: پارکینگ مشاهده تصویری جزیره وبگردی پارکینگ میلیاردی مرسدس بنز خودروی لوکس

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تعادل سرآغاز وحدت و همبستگی است/ با زور و خشم نمی‌توان کسی را به مسیر دیگری هدایت کرد ، روحانی

رئیس‌جمهور تصریح کرد: تعادل سرآغاز وحدت و همبستگی است واعتدال راهی است که ما را به تعامل سازنده و گسترده می رساند. 

تعادل سرآغاز وحدت و همبستگی است/ با زور و خشم نمی‌توان کسی را به مسیر دیگری هدایت کرد ، روحانی

روحانی : تعادل سرآغاز وحدت و همبستگی است/با زور و خشم نمی توان کسی را به مسیر دیگری هدایت کرد

عبارات مهم : امنیت

رئیس جمهور تصریح کرد: تعادل سرآغاز وحدت و همبستگی است واعتدال راهی است که ما را به تعامل سازنده و گسترده می رساند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی طی سخنانی در مراسم بهره برداری از طرح توسعه بندر و اسکله شهید بهشتی چابهار، اظهار کرد: در این روز به یاد ماندنی که سفرای کشورهای مختلف، علما و مسئولین و مردم چابهار در استان سیستان و بلوچستان حضور دارند فاز اول بندر شهید بهشتی چابهار در ایام فرخنده میلاد پیامبر و همچنین میلاد امام صادق افتتاح می شود.

تعادل سرآغاز وحدت و همبستگی است/ با زور و خشم نمی‌توان کسی را به مسیر دیگری هدایت کرد ، روحانی

وی خاطرنشان کرد: شرایط منطقه ای ما از گذشته یک قدم بهتر هست. عده ای فکر می کردند منطقه ما منطقه جنگ هست. منطقه نزاع است و منطقه برخورد شیعه و سنی است و نیز منطقه برخورد افراطیون و مردم خوب این سرزمین است و سرزمین حضور قدرت های خارجی و دخالت های آنها است ولی از همه اینها یک قدم فاصله گرفته ایم.

رئیس جمهور تاکید کرد: مردم این منطقه نشان دادند که بین مذاهب متفاوت و اقوام متفاوت در این سرزمین فاصله ای وجود ندارد. در این راستا علمای شیعه سنی، نخبگان، روشنفکران چه در کشور عزیزمان ایران و چه در کشورهای منطقه گامهای بلندی برداشتند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: تعادل سرآغاز وحدت و همبستگی است واعتدال راهی است که ما را به تعامل سازنده و گسترده می رساند. 

رئیس قوه مجریه همچنین بیان کرد: آنچه جهت ما مهم است اینکه همه باید به فکر همبستگی، اتحاد و منافع زیاد در این منطقه باشیم. راهی جز اعتدال وجود ندارد. افراطی گری و خشونت به هر نامی که باشد و در هر کشوری که باشد پایانش ویرانی، خسارت و نابودی است.

روحانی با بیان اینکه سرآغاز اعتدال باور همدیگر است گفت:باید همدیگر را به رسمیت بشناسیم. باید مردم منطقه منافع کشورهای همسایه و مردم دیگر را به رسمیت بشناسند و اقوام، فرهنگ و قومیتها را زیر چتر فرهنگ ملی کشورهای منطقه به رسمیت بشناسند.

رئیس جمهور ادامه داد: مذاهب هم باید همدیگر را به رسمیت بشناسند، به زور، با خشم و با شعار و خشونت هیچ کس را نمی توان از مسیری به مسیر دیگر هدایت کرد. اگر کسی فکر می کند دین و مذهبش بهتر است باید با عملش نشان دهد نه با زبان.

تعادل سرآغاز وحدت و همبستگی است/ با زور و خشم نمی‌توان کسی را به مسیر دیگری هدایت کرد ، روحانی

وی تصریح کرد: در عین حال باید اعتقادات دیگران را محترم شمرده و به رسمیت بشناسیم تعادل سرآغاز وحدت و همبستگی است واعتدال راهی است که مارا به تعامل سازنده وگسترده می رساند.

رئیس دستگاه اجرایی همچنین اظهار کرد: در این منطقه هیچ کشوری نمی تواند مدعی شود که من قدرت برتر هستم و باید کشورهای دیگر تسلیم و تابع من باشد. ابر قدرتها هم نتوانستند این کار را انجام دهند. هیچ قدرت منطقه ای هم قادر نخواهد بود. باید قبول کنیم قدرت ما در قدرت منطقه است نه تک تک کشورها.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: تعادل سرآغاز وحدت و همبستگی است واعتدال راهی است که ما را به تعامل سازنده و گسترده می رساند. 

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت تعامل های فرهنگی و اجتماعی میان کشورهای منطقه خاطر نشان کرد: جهت تعامل بین کشورها توجه به فرهنگ و سیاست نقش بالایی دارد. فرهنگ های ما در این منطقه به یکدیگر متصل هست. از مدیترانه تا آفریقا، از کشور عزیزمان ایران تا اقصی نقاط آسیا دارای فرهنگ ریشه داری هستیم.

وی ادامه داد: اقتصاد هم در این میان نقش بسیار مهمی بر عهده دارد. باید اقتصاد کشورها را به هم متصل کنیم. جهت ایجاد وحدت باید راه های تجاری و پیوستگی دانشگاه ها و نخبگان را حفظ کنیم. امروز هم از پیوستگی حمل و نقل صحبت می کنیم؛ چه حمل و نقل دریایی، چه ریلی، چه بزرگراه ای و چه حمل و نقل هوایی. اگر کشورها به هم متصل شوند به هم احساس نیاز پیدا می کنند.

تعادل سرآغاز وحدت و همبستگی است/ با زور و خشم نمی‌توان کسی را به مسیر دیگری هدایت کرد ، روحانی

روحانی درادامه صحبتهایش خاطر نشان کرد: درست است که ما همواره از ضرورت بی نیازی صحبت می کنیم ولی چنین نیازی که بین ما وحدت ایجاد کند، مقدس هست، چراکه همه ما به انس فرهنگی و دوستی نیاز داریم. دوستی چیزی است که همه کشورها نیازمند آن هستند. در اقتصاد هم ما به هم نیاز داریم. اگر کشوری فکر کند از نظر علم وصنعت به سایرین بی نیاز هست، حتما اشتباه کرده است.

وی همچنین گفت: اگر کشورهای متفاوت بتوانند در جاده، ریل و بندر همدیگر را کنار هم یابند و منافع مشترکشان را دریابند، باعث ایجاد وحدت و امنیت می شود. امنیت تنها با قدرت نظامی به دست نخواهد آمد. اگر همه کشورهای اسلامی کنار هم بودیم، منافع یکسان را احساس می کردیم و این منافع یکسان ما را به یکدیگر متصل می کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه بندر چابهار می تواند کشورهای منطقه را به یکدیگر متصل کند، گفت: این بندر می تواند منافع یکسان مردم منطقه را تامین کند. ارزش چابهار در سایه وحدت و امنیتی است که مردم سیستان و بلوچستان ایجادش کردند. اگر سیستان و بلوچستان ناامن باشد، چابهار اهمیتش را از دست می دهد. بنابراین نخستین تقدیر من از تمام اقوام و مذاهبی است که در این منطقه زیست می کنند. احساس امنیت را مردم به وجود می آورند.

وی در بخش دیگری از این صحبت اظهار کرد: سالیان درازی است که ما با کشورهای شرقی مان همزیستی مسالمت آمیزی داریم. گاهی در منطقه غرب و شمال مشکلاتی داشته ایم ولی با شرق کشور کمتر به مسئله خورده ایم. رابطه کشور عزیزمان ایران با هندوستان، پاکستان، ازبکستان، قرقیزستان و سایر کشورهای همسایه ما در شرق و جنوب شرقی رابطه ای خوب و براساس تعامل ها است.

روحانی همچنین گفت: ما معتقدیم اگر در منطقه مشکلی وجود دارد با گفت وگو قابل حل و فصل هست. نه نیاز به اسلحه و نه نیاز به دخالت های قدرت های بزرگ جهانی داریم. خودمان با وحدت و گفت وگو می توانیم مشکلاتمان را حل کنیم.

وی سپس یادآور شد: ترانزیت یکی از مواردی است که از طریق موقعیت ایجاد در چابهار می تواند کشورهای حاشیه ای آفریقایی و اسیایی را به آسیای مرکزی و اروپای شمالی متصل کند. نخستین قدم این بود که در بندر چابهار ظرفیت مورد نیاز جهت رفت و آمد بار مسافرها ایجاد شود. خوشحالیم که امروز فاز اول این بندر افتتاح می شود.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: در فاز اول کشتی های صد هزار تنی می توانند در این بندر رفت و آمد کنند. از پنج اسکله دو تای ان جهت حمل و نقل کانتینری است که جهت ترانزیت منطقه اهمیت دارد.

روحانی در ادامه سخنان خود گفت: همانطور که وزیر راه هم اشاره کرد باید بزرگراه ای که بین چابهار و زاهدان وجود دارد را اصلاح کنیم و این اولویت اول ما است و ثانیا باید این بزرگراه به بزرگراه تبدیل شده است و باند دوم آن هم اصلاح شود.

وی افزود: مساله دیگر وجود خطوط ریلی است که از طریق راه آهن چابهار را به ریل سراسری کشور متصل کنیم. از اینکه امروز می شنویم 27 درصد این پروژه راه آهن بین چابهار و زاهدان انجام شده است خبر خوشی است ولی در عین حال باید تسریع کرده و در انتظار آن روز باشیم لیکن این راه آهن جایگاه بندر چابهار را ارتقا داده و ظرفیت را اوج می برد.

رییس جمهور همچنین بیان کرد: از اینکه محموله ها از طریق این بندر بین پاکستان و افغانستان انتقال می یابند به معنی اتصال کشورهای منطقه با هم هست. ما از طریق چابهار می توانیم به آسیای مرکزی متصل شویم و حتی از طریق اتصال به گرجستان می توانیم با اروپای شرقی و شمالی هم ارتباط پیدا کنیم.

روحانی با بیان اینکه ترانزیت می تواند تحول مثبتی جهت اقتصاد باشد، گفت: مزیت هر بندر تجاری به این است که کسی که از طریق آن بندر حمل و نقل را انجام می دهد، راحت تر، ارزان تر و سریع تر کالای خود را جابجا کند. اینکه بنادر دیگری هم در منطقه باشند ما استقبال می کنیم.

رییس قوه مجریه با بیان اینکه هیچ وقت با انحصار پرسشها ما حل نخواهد شد، بیان کرد: با مسابقه های منفی پرسشها حل نمی شود، مسابقه باید مثبت و سازنده باشد تا بتوانیم به اهداف مان دست پیدا کنیم. اینکه در مورد پرسشها محیط زیستی هم مطالعاتی انجام شده است بسیار مهم هست. به طور طبیعی هر چه دخالت انسان ها در محیط زیست کمتر باشد به نفع همه انسان ها خواهد بود و به عنوان مثال کلونی مرجان ها که از این منطقه به منطقه دیگر انتقال یافته شده است از جمله پرسشها محیط زیستی بسیار مهم است لیکن بزرگ ترین تصفیه کننده آب اقیانوس ها و دریاچه ها مرجان ها هستند که این عنوان خبر بسیار خوبی است.

وی ادامه داد: اینکه تصمیماتی اتخاذ شده است تا به لحاظ قیمت جهت پهلوگیری کشتی ها و انبارداری تخفیف قائل شوند کار بسیار درستی هست. این بندر باید جاذبه بیشتری پیدا کند و کشورهای منطقه تشویق شوند تا جهت حمل و نقل از بندر چابهار استفاده کنند.

روحانی خاطرنشان کرد: امروز فرح و خوشحالی ما به خاطر پیشرفت اقتصادی در یک بندر نیست، تنها جهت توسعه یک استان در کشور عزیزمان ایران هم نیست از همه اینها مهم تر تعامل زیاد و وحدت زیاد بین کشورهای منطقه است که اتفاق می افتد تا کشورهای منطقه از طریق این راه ها بتوانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند.

رییس جمهور در ادامه بیان کرد: تنها راه مهم امنیت ما این است که در منطقه اتصالات اقتصادی، علمی و فرهنگی بین کشورهای منطقه زیاد شود و این روز بسیار خوب در آذر سال 96 و دسامبر 2017 را به مردم کشور عزیزمان ایران و مردم سیستان و بلوچستان و کشورهای منطقه تبریک می گویم.

وی افزود: از نیروی دریایی هم سپاسگزارم نه به خاطر کمک به چابهار، بلکه به خاطر ایجاد امنیت دریایی در این منطقه که نیروی دریایی توانسته در خلیج فارس، دریای عمان، باب المندب و اقیانوس هند و به کمک سایر کشورها نقش ارزنده ای را جهت امنیت دریایی منطقه ایفا کند و این امنیت چابهار است که چابهار در کنار خود نیروی دریایی را دارد که این نیرو حافظ امنیت آب ها و سواحل منطقه و کشتی ها و ناوچه های نیروی دریایی و همچنین کشتی های تجاری کشورهای منطقه در برابر دزدان دریایی است و این یکی از مزیت های کشور عزیزمان ایران می باشد.

روحانی در آخر گفت: البته نیروهای دریایی در همه کشورهای منطقه باید در کنار هم باشند و جهت امنیت زیاد منطقه کمک کنند. مورد نیاز است از همه دست اندرکاران این طرح جهت بندر چابهار و تامین مالی آن، کمک های کشور هند، صندوق توسعه ملی و قرارگاه سازندگی که جهت اجرای پروژه تلاش کردند تقدیر کنم و توفیق زیاد را از خدا خواستارم و از خدا هم باید بخواهیم که این مساله جهت ما و ملت های منطقه تکرار شود.

واژه های کلیدی: امنیت | دریایی | حسن روحانی | رئیس جمهور | رییس جمهور | کشورهای دیگر | دزدان دریایی | کشورهای مختلف

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz